Empower
your business
in Poland

Zakup przedsiębiorstwa

Zdobywasz nowe rynki? Postaw na zakup zagranicznej firmy!

Państwa firma rozwija się dynamicznie, poszerzają Państwo ofertę usług i produktów, ale krajowy rynek powoli staje się zbyt ciasny? Eksportują Państwo towary i usługi na rynki zagraniczne współpracując z zagranicznymi partnerami, ale czują się Państwo na siłach, by działać już na nich samodzielnie? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup zagranicznego przedsiębiorstwa.

Aby skutecznie sprzedać na danym rynku produkt lub usługę, trzeba na nim być. Wie o tym każda firma planująca zagraniczną ekspansję. Współpraca z lokalnymi pośrednikami jest użyteczna jedynie w początkowej fazie ekspansji, gdy Państwa firma stopniowo wchodzi na nowy rynek i poznaje jego specyfikę. Jednak w dłuższym terminie, gdy eksport produktów i usług wzrasta, posiadanie własnego zagranicznego oddziału staje się koniecznością, by móc w pełni efektywnie wykorzystać potencjał rynku.

Dlaczego przejęcie zagranicznego przedsiębiorstwa jest najkorzystniejszą formą ekspansji?

o

Miejscowe przedsiębiorstwo zna doskonale krajowy rynek i jego specyfikę, przez co doskonale potrafi skomponować ofertę pod jego potrzeby.

o

Działająca na rynku firma posiada stałych klientów oraz kontrahentów, których zaufanie zdobywała latami budując sobie wśród nich solidną markę.

o

W lokalnej firmie pracują doświadczeni pracownicy, którzy znają się od lat i tworzą lojalny i zgrany personel.

o

Nabywając całe przedsiębiorstwo, pozyskują Państwo solidną nieruchomość oraz infrastrukturę, wypróbowany park maszynowy oraz technologie i know-how, jakie firma wypracowała przez lata.

Dlaczego rynek niemiecki?

Niemcy są największym rynkiem Unii Europejskiej liczącym ponad 80 mln. konsumentów. Jest to też kraj bezpośredni graniczący z Polską i nasz najbliższy zachodni sąsiad. Kraj dysponuje bardzo rozwinięta infrastrukturą, ale posiada przed wszystkim wyraziste prawo podatkowe oraz przejrzysty system zamówień publicznych. Polscy inwestorzy mogą również liczyć na przyjazne nastawienie administracji publicznej, w tym instytucji podatkowych. Warto też wspomnieć o uczciwości i dyscyplinie w prowadzeniu interesów, która cechuje Niemców. Z tego też powodu polskie przedsiębiorstwa najchętniej wybierają Niemcy jako pierwszy punkt docelowy na mapie ekspansji zagranicznej.

Jeżeli już teraz planują Państwo przejęcie przedsiębiorstwa na terenie RFN, oferujemy Państwu kompleksowe i w pełnie profesjonalne wsparcie. Jak dokładnie działamy?

  • Współpracujemy z doświadczonymi niemieckim parterami, którzy doskonale znają krajowy rynek oraz wiele podmiotów na nim działających. Dzięki współpracy z nimi znacznie skuteczniej zidentyfikujemy i odszukamy podmiot, który spełni Państwa oczekiwania.
  • Każde przedsiębiorstwo, które Państwu zaprezentujemy, nasi niemieccy partnerzy odwiedzają wcześniej osobiście i tym samym weryfikują jego realną wartość.
  • Działamy w pełni dyskretnie. Dlatego mogą mieć Państwo pewność, że Państwa plany dotyczące dokonania zakupu przedsiębiorstwa zagranicznego zostaną przez nas potraktowane jako ściśle poufne.
  • Działamy w sprawdzony i przemyślany sposób. Wspólnie z Paśtswem ustalamy profil poszukiwanego przedsiębiorstwa. Nasi partnerzy wyszukują i typują na terenie RFN podmioty, które jak najbliżej mu odpowiadają. Następnie kontaktują się z nimi bezpośrednio. Dodatkowo zamieszczamy ogłoszenia na zagranicznych portalach gospodarczych.
  • Gdy dokonają Państwo wyboru firmy, przygotowujemy obszerną prezentację na jej temat oraz sporzadzamy ekspertyzę wartości przedsiębiorstwa. Dzięki temu jeszcze przed odwiedzeniem firmy będą mogli Państwo dysponować pełną wiedzą o niej.
  • Na bieżąco informujemy Państwa o postępach naszych działań. Tak samo poinformujemy Państwa o każdym kolejnym wyszukanym podmiocie, który może odpowiadać Państwa kryteriom.
  • Wspieramy Państwa jak i naszych klientów na terenie Niemiec przez cały okres trwania transakcji. Nasi niemieccy partnerzy chętnie doradzą, pomogą w negocjacjach oraz zorganizują profesjonalną pomoc prawną na miejscu, tak by cały proces przebiegł sprawnie i bez zakłóceń.