Empower
your business
in Poland

Sprzedaż przedsiębiorstwa

Zagraniczny inwestor zapewni przyszłość Twojej firmie.

Wiedzą Państwo, jak zapewnić dalszy rozwój przedsiębiorstwu, ale brakuje Państwu środków na inwestycje? Pragną Państwo przejść na emeryturę oraz oddać firmę w dobre ręce, by zabezpieczyć jej dalszą działalność? Świetnym rozwiązaniem jest zagraniczny inwestor.

Dlaczego warto pozyskać zagranicznego inwestora?

o

Inwestorzy z Europy Zachodniej posiadają obszerną bazę klientów i kontrahentów, którzy także szybko staną się docelową grupą konsumentów Państwa firmy. W ten sposób Państwa usługi bądź produkty pojawią się na krajowym rynku inwestora, a większa liczba klientów oznacza więcej zamówień i wzrost dochodowości przedsiębiorstwa.

o

Zagraniczny inwestor zapewni Państwu kapitał niezbędny do rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki niemu przedsiębiorstwo będzie mogło sfinansować i wdrożyć projekty R&D, które zapewnią mu niezbędną na rynku innowacyjności konkurencyjność. Nowe środki to także rozbudowa firmy, modernizacja parku maszynowego oraz zakup nowych maszyn i urządzeń. Poszerzenie bazy klientów będzie wymagało zwiększenia mocy produkcyjnych.

o

Nowy właściciel zainwestuje także w profesjonalne działania marketingowe, co pozwoli skutecznie wypromować produkty oraz markę firmy zarówno w regionie jak i na rynku krajowym.

o

Zachodni inwestor to także nowoczesny know-how i nowatorskie technologie produkcji, które zostaną zaimplementowane w Państwa przedsiębiorstwie, dzięki czemu firma znacznie zwiększy wydajność produkcyjną.

o

Właściciel z Europy Zachodniej oznacza dla Państwa firmy także wdrożenie standardów i stylu pracy stosowanych w zachodnich przedsiębiorstwach. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że po zmianie właściciela dotychczasowi pracownicy nie tylko będą mieć zagwarantowane swoje miejsca pracy, ale, co niewykluczone, będą mogli liczyć na podniesienie swoich wynagrodzeń.

Dlaczego zachodnie firmy chętnie nabywają polskie przedsiębiorstwa?

Polscy pracownicy są cenieni w Europie Zachodniej ze względu na sumienność oraz wydajność pracy. Górują też nad zachodnimi kolegami pod kątem wiedzy praktycznej, co bezpośrednio przekłada się na wysoką jakość wykonywanej pracy. Co więcej koszty utrzymania w Polsce sytuują się na dużo korzystniejszym poziomie niż np. w Niemczech, gdzie roboczogodzina pracownika budowlanego kosztuje pracodawcę średnio 38 EUR brutto. Polska leży również w centrum Europy, na ważnych szlakach komunikacyjnych łączących Europę Zachodnią i Wschodnią. Przedsiębiorstwa zarejestrowane i działające w Polsce mogą korzystać z licznych regionalnych lub krajowych programów wsparcia dla nowych inwestycji, w tym z funduszy unijnych. Zalety te dostrzegają także zachodni przedsiębiorcy i dlatego chętnie poszukują w Polsce przedsiębiorstw, w które mogliby zainwestować.

Teraz Zagranicznego inwestora nie muszą Państwo szukać samemu. Chętnie podejmiemy się tego zadania za Państwa. Dzięki przemyślanej strategii działania skutecznie docieramy do zagranicznych podmiotów poszukujących okazji inwestycyjnych w naszym kraju. Czym cechują się nasze działania?

  • Współpracujemy z zagranicznymi partnerami, głównie z Niemiec, którzy doskonale znają tamtejszy rynek oraz posiadają sporą doświadczenie na polu współpracy z zachodnioeuropejskimi przedsiębiorstwami.
  • Przedsiębiorstwa, które prezentujemy potencjalnym inwestorom zawsze uprzednio odwiedzamy osobiście. Dla Państwa to także okazja, by spotkać z nami bezpośrednio i przedstawiać swoje oczekiwania co do profilu potencjalnego inwestora.
  • Poufność informacji jest w tego typu działaniach sprawą kluczową. Dlatego aby proces akwizycji przedsiębiorstwa nie zakłócał jego funkcjonowania, zawsze zobowiązujemy się do zachowania poufności informacji. Takie same zobowiązania podpisują zainteresowani inwestorzy.
  • Działamy aktywnie. Sami kontaktujemy się z potencjalnie zainteresownaych firmami, którym przedstwiamy ofertę. Dodatkowo zamieszczamy ogłoszenia na zagranicznych portalach gospodarczych.
  • Sporządzamy ekspertyzę wartości przedsiębiorstwa oraz obszerną prezentację na jego temat, by potencjalny inwestor jeszcze przed przyjazdem do Państwa mógł dysponować pełną wiedzą o Państwa firmie.
  • Na bieżąco informujemy Państwa o postępach naszych działań. Poinformujemy Państwa o otrzymanych zapytaniach ze strony zainteresowanych inwestorów oraz uprzedzimy, gdy w grę będzie wchodziła bezpośrednia wizyta.
  • Wspieramy Państwa jak i potencjalnych inwestorów przez cały czas trwania akwizycji. Chętnie doradzimy, pomożemy w negocjacjach oraz zorganizujemy profesjonalną pomoc prawną, tak by sprawnie przeprowadzić cały proces.